Jdi na obsah Jdi na menu
 

⇒ Historie Klubu

 

Historie Klubu

1936

    V Petrohradě vznikly první fotbalové kluby. Jednalo se o dělnický klub, který ještě tentýž rok zanikl pro nedostatek peněz a o Kleinovu jedenáctku, kterou financoval obchodní židovského původu Klein. Tento druhý klub zanikl roku 1937.

1947

    Po vzájemné dohodě založili Václav Albrecht, Josef Plundr st., Augustin Bejvl, František Jurča, František Hotěk a Karel Soukup st. atletický a fotbalový klub. Začal působit pod názvem AFK Petrohrad. Mužstvo kopané bylo složeno z hráčů Petrohradu, Černčic, Bílence a Stebna a bylo zařazeno do třetí třídy Karlovarska.

1958

    Při TJ Sokol Petrohrad vznikl oddíl základní tělesné výchovy. Jeho členové zahájili nácvik na druhou spartakiádu. Nacvičovaly se skladby pro mladší žáky, mladší žákyně, starší žáky, starší žákyně, ženy a pro muže.

1961

     Na hřišti TJ Sokol Petrohrad jsou rozestavěné kabiny. Stavba se vleče. Pracují na ní jen dva důchodci. 

1981

    Fotbalové "A" mužstvo TJ Sokol Petrohrad vyhrálo okresní přebor a postoupilo do krajských soutěží (I. B třídy). TJ Sokol pořádá každoročně počátkem srpna turnaj o putovní pohár.

1983

    Fotbalisté "A" mužstva TJ Sokol Petrohrad byli po reorganizaci fotbalových soutěží zařazeni do okresního přeboru. "B" mužstvo a mužstvo žáků hrálo nižší okresní soutěž.

1987

    TJ Sokol Petrohrad pořádala i tento rok tradiční srpnové turnaje v kopané o putovní pohár. Hlavního turnaje se účastnilo pět mužstev. Turnaje hráčů starších než 35 let se účastnila čtyři mužstva. Uspořádán byl i turnaj pro dorostence za účasti čtyř mužstev.

1999

    Fotbalový oddíl TJ Sokol Petrohrad má stále přihlášena v soutěži dvě mužstva. Mužstvo dospělých i mužstvo žáků hrají v okresních soutěžích. 

2011

    Fotbalové mužstvo TJ Sokol Petrohrad, kategorie dospělých, je přihlášeno v soutěži okresní přebor, 3.třída - skupina "C"

2012

    Fotbalové mužstvo TJ Sokol Petrohrad, kategorie dospělých, bylo po nové reorganizaci soutěží přeřazeno do Rakovnického okresu, kde bude hrát IV.třídu.

2013

    Fotbalové mužstvo TJ Sokol Petrohrad postupuje do III.třídy Rakovnického okresu. Mužstvo jde o soutěž výše z první nepostupové pozice, díky vzdání se postupu jednoho z mužstev umístěných výše.

 

Historie Klubu